duzy-materac

Rodzaje materacy i ich wpływ na zdrowy sen

Sen ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i wydajności w pracy. Może odbywać się w komfortowych warunkach tylko wtedy, gdy w naszym łóżku znajdzie się bardzo dobrej jakości materac. Wtedy na pewno można będzie się spokojnie wyspać i w pełni zrelaksować. Nic nas nie będzie ugniatało, a obudzimy się w pełni wypoczęci, co jest w końcu celem każdej osoby udającej się na spoczynek.

Niestety, wybór dobrego materaca nie jest prosty. Jest sporo rodzajów materacy, różnią się między sobą użytymi materiałami, twardością, wymiarami jak np. https://www.benetsleep.pl/materac?size=160/200. Na co zatem zwrócić uwagę tak by nasz sen był spokojny i przede wszystkim zdrowy? W artykule przybliżamy jakie są rodzaje materacy i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

W celu zapewnienia sobie jak najlepszych warunków wypoczynku możemy zdecydować się na wybór jednego z kilku rodzajów materacy:

Materac sprężynowy

Inaczej zwany jest bonelowym ze względu na sprężyny, które się w nim znajdują. Pokryte są one specjalną warstwą ochronną, która chroni je przed niszczeniem i wydostawaniem się na zewnątrz. Zazwyczaj ochrona wykonywana jest z trawy morskiej lub włókna kokosowego. Wybierane są głównie ze względu na niską cenę i szeroką dostępność. Jednak, odznaczają się one bardzo małą elastycznością. Dlatego też, jeżeli potrzebujesz wyjątkowo dobrego materaca, na pewno ten nie spełni Twoich oczekiwań.

Materac kieszonkowy

Materac kieszonkowy jest to jeden z rodzajów materaca sprężynowego. Sprężyny znajdują się w specjalnych kieszonkach, stąd jego nazwa. Cechą charakterystyczną takiego materaca jest to, że sprężyny nie są ze sobą połączone. Dzięki temu, cała konstrukcja jest bardziej elastyczna. Dopasowuje się do kształtu ciała osoby, która na nim leży, co wpływa na podwyższony komfort podczas korzystania z niego. Najlepiej wybrać materac, który pokryty jest pianką lateksową. Odznacza się ona wysoką elastycznością i trwałością. Można będzie wtedy korzystać z materaca kieszonkowego przez dłuższy czas.

Materac lateksowy

Materac lateksowy jest on wypełniony naturalnym mleczkiem kauczukowym pozyskiwanym w procesie wulkanizacji. Następnie materiał ten jest mieszany z lateksem syntetycznym, co pozwala uzyskać bardzo trwały materac, który starczy nam na bardzo długi czas. Tego typu materac jest bardzo elastyczny i na pewno spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Zapewnia komfortowy i zdrowy sen, co wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Warto również podkreślić, że materac lateksowy nie odkształca się, co dodatkowo jest jego dużą zaletą. Bez znaczenia czy będzie na nim spała ciężka czy lekka osoba – zawsze będzie wyglądał tak samo.

To jedne z najbardziej typowych i najczęściej wybieranych rodzajów materacy do pomieszczeń sypialnych przez osoby, które chcą się zregenerować i wypocząć w odpowiednich warunkach. Udany odpoczynek na dobrze dobranym materacu jest w stanie w doskonały sposób zapewnić każdej osobie dobre samopoczucie następnego dnia.