black

Czy kolorowe soczewki są bezpieczne?

Stosowanie kolorowych soczewek staje się coraz bardziej powszechne. O ile kilka lat temu był to zabieg służący poprawie i korekcie wzroku, o tyle współcześnie jest to forma podkreślenia urody zwłaszcza w przypadku przedstawicielek płci pięknej. Niestety tego rodzaju decyzję, brak wiedzy, konsultacji oraz doświadczenia może przyczynić się do wielu negatywnych i nieodwracalnych w skutkach konsekwencji. Czy stosowanie kolorowych soczewek jest bezpieczne?

Soczewki jak element makijażu

Pierwotne przeznaczenie soczewek z wolna odchodzi do przysłowiowego lamusa. Obecnie kobiety traktują tego rodzaju soczewki jako element makijażu. W opinii kosmetologów, ale także optyków kolorowe soczewki traktowane są dziś na równi z robienie kreski, czy wydłużaniem rzęs. Jeszcze jakiś czas temu tytułowe soczewki jak wskazuje sama nazwa zmieniały kolor tęczówki – obecnie możliwe jest ponadto zmienienie jej kształtu. W efekcie możemy wyglądać jak postaci z japońskiej mangi. Możemy także powiększyć oko jak pewna znana wokalistka zza oceanu…

Problemy z oczami? Sprawdź produkty jak:

https://www.allecco.pl/31762,systane-ultra-krople-do-oczu-10-ml.html
https://www.allecco.pl/22325,starazolin-hydrobalance-one-12-szt-po-0-5-ml.html

Chińskie soczewki i niebezpieczeństwa

Nie wszystko co chińskie jest podrabiane. Niestety w przypadku soczewek kolorowych prawidło pt. made in China oraz jednorazowość sprawdza się znakomicie. To właśnie przed soczewkami z krajów azjatyckich przestrzegają lekarze. Tego rodzaju szkła najczęściej obejmują nie tylko źrenicę, ale całą tęczówkę ze znacznym obszarem białka włącznie. Tego typu wielkość soczewek może doprowadzić nawet do nieodwracalnej utraty wzroku. Dlaczego? Otóż chińskie soczewki najczęściej wykonywane są nieodpowiednich – dalekich od profesjonalnych materiałów. W konsekwencji przepuszczają znaczne mniej tlenu i zwiększają tym samym ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnej. Ta z kolei nader często prowadzi do utraty wzroku.

oczy

Nie taki diabeł straszny…

Oczywiście nie wyklucza się stosowania soczewek kolorowych, ale żeby mieć pewność, że są one odpowiednie i bezpieczne warto skonsultować wybór z profesjonalistą, czyli optykiem. Szkła kontaktowe pochodzące z zaufanego źródła są w pełni bezpieczne dla naszego wzroku. Warto podkreślić, iż stanowią one wyrób medyczny, a zatem muszą być dopasowane do skonkretyzowanego użytkownika. Prawda ta dotyczy nawet soczewek kosmetycznych, które na pozór odznaczają się wieloma certyfikatami. Dopasowanie w tej kwestii ma znaczenie kluczowe. Soczewki dostępne w sklepach optycznych obarczone są wieloma rygorystycznymi przepisami, a zatem ryzyko utraty wzroku jest w tym przypadku zminimalizowane. O wysokiej jakości tego rodzaju szkieł kontaktowych świadczy fakt, iż kolorowa warstwa tkwi w szkle, a więc nie styka się z powierzchnią oka redukując ryzyko występowania infekcji bakteryjnej. Jako, że najczęściej są one wykonane z wysokiej jakości materiału hydrożelowego, to zwiększamy nie tylko bezpieczeństwo ich użytkowania, ale także poprawiamy komfort. Soczewki ze sprawdzonego źródła ponadto nawilżają oko i są wyposażone w kluczowe filtry – UVA oraz UVB. Pamiętaj – zanim zdecydujesz się na noszenie kolorowych soczewek odwiedź optyka!