twarz

Na czym polega koreańska pielęgnacja twarzy?

W ostatnich latach metody koreańskiej pielęgnacji twarzy podbijają całą Europę, a to wszystko za sprawą pięknej, czystej i porcelanowej skóry, jaką mogą cieszyć się mieszkanki tego azjatyckiego kraju. Sekret nieskazitelnie czystej, promiennej oraz jędrnej cery tkwi w kilkuetapowej, codziennej lub okresowej pielęgnacji twarzy. Wśród wszystkich czynności, opierających się w dużej mierze na warstwowym nakładaniu kosmetyków z substancjami aktywnymi w odpowiedniej kolejności, wyróżnić można dziesięć kroków, które następnie zamyka się w czterech kategoriach pielęgnacyjnych. Do dziesięciu kroków należą demakijaż przy użyciu olejku, oczyszczanie kosmetykiem o wodnej bazie, złuszczanie naskórka, tonizowanie cery, stosowanie nawilżającej esencji, odżywianie przy pomocy serum, nałożenie maseczki w płatku, pielęgnacja okolic oczu, wklepanie dostosowanego kremu, ochrona przeciwsłoneczna niezależnie od pogody. Wszystkie te kroki zamykają się w czterech głównych kategoriach do których należą oczyszczanie, tonizowanie, odżywianie, prewencja.

Po koreańsku

Koreańska pielęgnacja twarzy rozpoczyna się od odpowiedniego oczyszczenia skóry. Pierwszym krokiem jest całkowite zmycie makijażu za pośrednictwem delikatnego i naturalnego preparatu. Należy jednak unikać stosowania wacików, które podrażniają skórę. Znacznie lepiej jest wylać nieco preparatu na dłoń i dodać wody, aby stworzyć emulsję micelarną. Następnie pozbywamy się resztek makijażu i toksyn zatrzymanych w porach, poprzez przemycie jej delikatnym żelem dostosowanym do naszej twarzy. Ostatecznym krokiem, który powinien być wykonywany raz w tygodniu, jest zastosowanie peelingu, który złuszczy i usunie martwy naskórek oraz zapobiegnie powstawaniu trądziku i zanieczyszczeń. (https://cmeik.pl/oferta/masaz-twarzy/)

twarz

Kolejnym etapem koreańskiej pielęgnacji jest tonizowanie, które przywraca odpowiednie pH skóry. Nasza skóra ma pH o wysokości około 4-6, czyli nieco kwaśniejsze. Dobrze dobrany produkt będzie miał odczyn podobny do pH skóry lub nieco niższy. Jednym z lepiej sprawdzających się produktów będzie tonik lub hydrolaz z dowolnej rośliny. Taki kosmetyk nakładamy na twarz za pośrednictwem atomizera lub dłoni. Cera powinna być tonizowana zawsze po uprzednim umyciu.

Jak odżywić skórę?

Odżywianie skóry to dość złożony etap, składający się z kilku kroków. Pierwszym z nich jest zastosowanie esencji o wodnej konsystencji. Następnie okresowo stosujemy dobrane serum na noc, kiedy to skóra najlepiej i najszybciej regeneruje się. Kolejną czynnością pielęgnacyjną jest nałożenie kremu i wklepanie go opuszkami palców. Po kremie przychodzi czas na zastosowanie olejku, który zatrzyma wodę w skórze i nie pozwoli na jej przesuszanie oraz na nałożenie maski. Jest to zabieg dodatkowy, dobierany do aktualnego zapotrzebowania skóry.

Na sam koniec pozostaje zastosować się do czynności prewencyjnych, takich jak zastosowanie kremów pielęgnujących okolice oczu oraz nałożenie kosmetyków chroniących twarz przed promieniowaniem słonecznym. Cmeik