food

5 symptomów świadczących o przesadzaniu z dietą

Współczesny trend na zdrowie odżywianie w założeniu miał być rewolucją, która odciśnie pozytywne piętno na kondycji fizycznej i psychicznej społeczeństwa. Czerwony alert w ostatnich latach został podniesiony w Stanach Zjednoczonych. Badania wykazały, iż blisko 67% młodych osób cierpi za oceanem na nadwagę. Zła dieta, brak ruchu, uwarunkowania genetyczne – przyczyn nadwagi i złego odżywianie jest wiele, dlatego rewolucja żywieniowa w istocie mogła nieść same pozytywne zmiany. Kij ma jednak dwa końce i po kilku latach dietetycznej ofensywy okazuje się, że wiele osób przedobrzyło. W konsekwencji dietetycy oraz specjaliści żywieniowi wyodrębnili 5 głównym symptomów świadczących o przesadzaniu w diecie. My prezentujemy to zestawienie w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Wystawanie na wadze

Odniesieniem skuteczności większości rodzajów diet jest cykliczne stawanie na wadze i zapisywanie wyników. O ile w pierwszej fazie wskazówka stopniowo wychyla się w lewą stroną, o tyle w większości jesteśmy spokojni. Problem zaczyna się wówczas, gdy stoi w miejscu, bądź co gorsza – kieruje się ku górze. W takich sytuacjach jak ukazują badania statystyczne 8/10 osób rezygnuje w ten dzień z posiłku i wylewa siódme poty na siłowni. To podstawowy błąd polegający na braku zbilansowania. Przyczyn regularności w zrzucaniu kilogramów może być wiele – np. zatrzymanie wody w organizmie, co jest jednym z naturalnych skutków drugiej fazy diety.

diet

Jeśli strajk, to tylko głodowy

Dieta powinna być dla każdego czymś naturalnym – pozytywnym. Niestety ze względu na mentalność i przyzwyczajenia wielokroć stanowi ona przykry obowiązek. Bywa tak, że w odwecie rozpoczynamy strajk głodowy. Gdy miara wagi nie jest po naszej myśli decydujemy się na znaczne ograniczenie spożywania posiłków twierdząc, że zmniejszenie żołądka ograniczy potrzeby organizmu. W konsekwencji strajku głodowego możemy nie tylko nie stracić na wadze, ale nabawić się niebezpiecznych schorzeń.

Arytmetyka i kalorie

Szefowie kuchni oraz kelnerzy nie mają łatwo w sytuacji, gdy gość restauracji szczegółowo wypytuje o kalorie w danym posiłku. Zapewnienie o liściu sałaty, którego kalorie nie przekraczają liczby 200 spędza ich sen z powiek, a powinien być sygnałem dla samych zainteresowanych, że dzieje się źle z psychiką osoby będącej na diecie. Chodzenie z kalkulatorem nie sprawi, że nasza waga się zmieni – wyłącznie konsekwencja i regularność wpłynie pozytywnie na nasz stan zdrowia.

Pizzeria, czy siłownia?

Wiele osób będących na diecie po zjedzeniu kawałka pizzy pędzi do siłowni, aby spędzić tam przynajmniej godzinę na intensywnych ćwiczeniach. Pomijając ich intensyfikację oraz rodzaj zupełnie niewspółmierny do popełnionej na diecie zbrodni, warto odpuścić. Od jednego kawałka pizzy nikt jeszcze nie popadł w nadwagę. Ważny jest umiar i zdrowy rozsądek.

dieta

„Jestem na diecie”

Czy fraza ta pada z Twoich ust przy każdej możliwej okazji? Jeśli tak, to oznacza, że Twoja świadomość zakodowała sobie schemat, który w tym przypadku może być szkodliwy dla zdrowia i komfortu psychicznego. Problem jest także wtedy, gdy wyliczasz kalorie nie tylko sobie, ale także znajomym.

Osoby zainteresowane tematem odchudzania mogą sprawdzić też produkty jak:
https://www.allecco.pl/linea-40-60-tabletek-odchudzanie.html
https://www.allecco.pl/linea-detox-60-tabletek-odchudzanie-i-oczyszczanie.html
https://www.allecco.pl/olimp-l-karnityna-500-forte-plus-60-kapsulek-odchudzanie.html