Jak działa terapia Orthokine

Orthokine jest unikalnym sposobem leczenia w przypadku zwyrodnień stawów i bólów pleców. Polega ona na podawaniu chorym ich własnych białek ochronnych, które wytworzone są z krwi pobranej wcześniej. Terapia jest w pełni bezpieczna, skuteczna i została podparta wieloma badaniami klinicznymi.

Terapia została opracowana przez niemieckich naukowców i opisana w licznych renomowanych periodykach naukowych. Polega ona dokładnie na wstrzyknięciu choremu mieszanki autologicznych białek surowicy, które powstały z jego krwi. Przy użyciu tego typu terapii możliwe jest przywrócenie stanu równowagi w miejscu zmienionych zapalnie, a proces zapalny zostaje spowolniony lub całkowicie zlikwidowany.

Na czym to polega?

orthokine-a-bolace-plecyInterleukina-1 (IL-1) to białko przekaźnikowe, to znaczy jest to substancja, która ostrzega komórki o urazie lub zakażeniu. Organizm reaguje na uszkodzenie powstaniem zapalenia. Stan zapalny ma miejsce dłużej niż parę dni i przechodzi w stan przewlekły. Celem białek przekaźnikowych, w tym antagonisty jest rzecz jasna powstrzymanie stanu zapalnego. U osoby, u której wykryto nasilanie się stanu zapalnego związanego z destrukcją stawów powstaje zaburzona równowaga (homeostaza) pomiędzy interleukiną-1, a antagonistą receptora interleukiny-1, co powoduje nasilenie się procesu zapalnego.

W pierwszym etapie terapii Orthokine przy użyciu specjalnej strzykawki, z żyły ramiennej chorego pobiera się krew. Sposób budowy sprawia, że określone komórki pobranej krwi zostają pobudzane do produkcji właściwego białka przeciwzapalnego-antagonisty receptora interleukiny. Powstrzymuje ono proces zapalny w obszarze, w którym zostanie wstrzyknięte. Antagonista jest uzyskany bez użycia innych substancji, które mogą być obce dla organizmu. Otrzymana w ten sposób surowica jest wstrzykiwania w chory staw chorego.

Terapię zaczęto używać w 1998 roku do leczenia zwyrodnień i zapalenia stawów oraz zwalczania bólów krzyża. Bóle są głównym skutkiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, stawów międzykręgowych i stanów zapalnych korzeni nerkowych. Wykazano również wysoką skuteczność w leczeniu urazów mięśni i ścięgien.