Co w razie kontuzji?

Sportowcy to grupa ludzi nadzwyczaj narażona na rozmaitego typu kontuzje. Z tego względu specjalnie dla nich założyliśmy przychodnię, w której otrzymają rzetelną pomoc umożliwiającą im szybki powrót do normalnej aktywności.

Lekarze sportowi potrafią udzielić niezbędnego wsparcia medycznego. Sportowcy czasami nie zdołają uniknąć bolesnych niespodzianek i zdarzają im się różnorakie przypadłości. Lekarz sportowy czerpie z osiągnięć współczesnej medycyny sportowej, dlatego jest w stanie osiągnąć maksymalny poziom zdrowia leczonych pacjentów. Lekarze sportowi muszą mieć wieloletnie doświadczenie oraz dużą wiedzę, które umożliwią im z powodzeniem udzielanie wskazanych usług. Co więcej, muszą nieustannie zdobywać nowe kompetencje, by cały czas orientować się w aktualnych zmianach wprowadzonych w branży medycznej. Zainteresowani pacjenci mogą iść na wizytę w dogodnym dla siebie czasie. Lekarze prowadzą nie tylko szczegółowe badania diagnostyczne, ale także zlecają badania laboratoryjne i konsultacje u pozostałych specjalistów.

Niezmiernie istotne są też badania wysiłkowe, które mogą wykazać odchylenia w działaniu organizmu i uchronić przed niebezpiecznymi wydarzeniami w czasie ćwiczeń lub zawodów. Sportowcy powinni wykonywać jak najczęściej różne wskazane badania kontrolne, by być pewnym, że nic im nie dolega i mogą spokojnie ćwiczyć. Nadwyrężenie organizmu może być niezwykle groźne, zwłaszcza, jeżeli towarzyszą mu niezdiagnozowane anomalie w budowie serca bądź naczyń czy równie niebezpieczna choroba niedokrwienia. Nigdy nie można ignorować występujących podczas ćwiczeń bólów, zawrotów głowy i innych przypadłości. Lepiej jest sprawdzić czy nic nam nie jest, niż wylądować w ciężkim stanie w szpitalu.