Jak schudnąć z dietą Wall Street

Dieta 8-godzinna ostatnimi czasy jest bardzo popularna w stanach. Bestseller „New York Times” na swojej okładce opisał ją: „Obserwuj znikające kilogramy bez patrzenia na to co jesz”. Ostatnio dieta 8-godzinna dotarła również do naszego kraju i cieszy się coraz to większa popularnością. Jak działa i jakie przynosi rezultaty?

Dieta trwa tylko przez 3 dni tygodnia. Z jakiego powodu? Jej twórcy są zdania, że intensywne chudnięcie nie jest bezpiecznym procesem, bo często jest przyczyną efektu jojo. Dieta ośmiogodzinna pozwala na dosyć szybkie, ale bezpieczne pozbycie się około 2 kilo na tydzień. Jest to raczej duże pozbycie się wagi jak na tak krótki czas, dlatego aby nie zmniejszyć metabolizmu, stosuje się 4 dni przerwy i potem przez trzy dni tygodnia trzyma się zasady tej diety.

Główne motto diety ośmiogodzinnej to jedzenie przez 8 godzin i 16 godzin bez jedzenia.

Dieta, którą stosuje się przez 8 godzin nie wymusza przeliczania kalorii, stosowania trudnego jadłospisu, żywienia się co kilka godzin ani nie skupia się na wyrzeczeniach. Stosując tą dietę można jeść wszystko co chcemy w dowolnych ilościach.

Możesz jeść dowolne produkty, ale muszą to być produkty zdrowe, pełnoziarniste, świeże warzywa i owoce, chude mięso, kasze. Autorzy piszą, głównym powodem jej działania jest szesnastogodzinna przerwa, czas przeznaczamy na trawienie jedzenia. Wtedy organizm oczyszcza się z toksyn, wyjaśnia Zofia Kowalska, która pracuje jako dietetyk w Krakowie.

Są zapewnienia, że trzymając się tej diety pozbędziesz się nawet 2,5 kg na tydzień. Co za tym idzie? Dziesięć kilogramów na wadze w okresie 6 tygodni, bez zbędnych wyrzeczeń i katorgi. Czy dieta jest zdrowa i można stosować ją przez dłuższy okres? Dieta ta nie jest restrykcyjna. Pomysłodawcy nie nakazują jedzenia śniadania, który uważany jest za najważniejszy posiłek dnia, a twierdzą, że pierwszy posiłek można spożyć w godzinach w jakich ma się ochotę np. w południe.

Podczas tej diety można jeść na co mamy ochotę, w ilościach na jakie mamy zapotrzebowanie, ale trzeba uważać na mocno kaloryczne jedzenie, powinniśmy raczej wybierać zdrową żywność. Tą dietę wolno stosować tylko przez 3 dni w tygodniu, bo stosowanie jej przez dłuższy czas może przynieść niepożądane skutki. Tak więc od poniedziałku do środy spożywamy posiłki w godzinach 8-16, a potem po godzinie 16 post i pijemy tylko zdrową, niegazowaną wodę mineralną i płyny bez chemii np. 100 % soki owocowe. Płyny ułatwią naszemu organizmowi na łatwe trawienie jedzenia, które uprzednio zjedliśmy.